Plavání ikona plavani

předseda oddílu: Mgr. David Holý
mobil: +420 733 676 890
e-mail: davidholy@post.cz
www.olympplavani.cz

Oddíl plavání PSK Olymp Praha je jedním z hlavních plaveckých oddílů, které jsou činné na území Prahy s péčí o děti a mládež. Jeho historie sahá do roku 1953, kdy byl založen (tehdejší Rudá hvězda Praha). Za svou (v roce 2023 již 70 ti letou) historii prošlo plaveckým oddílem mnoho dětí, které se zde naučily svým prvým plaveckým tempům. Ti nejlepší pak pokračovali do závodního družstva, kde se přes účast na mistrovstvích ČSSR, později ČR všech věkových kategorií, propracovali do reprezentace ČSSR/ČR juniorů a dospělých. Mezi nejúspěšnější závodníky naší historie patří - Mistryně Evropy juniorů na 100 m motýlek Marcela Rajdlová, medailista z ME na polohových tratích Josef Hladký a dlouholetý král vytrvalostních kraulařských tratí Daniel Machek - mnohonásobný národní rekordman na 200, 400 a 1.500 volný způsob. Jeho rekord na 1.500 m volný způsob vydržel dlouhých 34 let – od roku 1978 do roku 2012! D. Machek se účastnil mnoha MEJ, ME, MS a OH 1980, kde vybojoval vynikající 5. místo.

V současné době 80 % členů jsou děti a mládež do 18 let. Dlouhodobě se úspěšně staráme o plavce od základní výuky plavání až po družstva závodních plavců. Závodníci se účastní mnoha plaveckých závodů v průběhu celé plavecké sezóny v ČR i v zahraničí (např. mezinárodní závody v SRN, Rakousku, Maďarsku a na Slovensku). Nejlepší závodníci se pravidelně účastní všech zimních a letních Mistrovství České republiky všech věkových kategorií.

Plavecký oddíl má 3 družstva s plavci do 18 let: přípravku, družstvo mladších a starších žáků, kde i starší plavci pokračují ve své přípravě. V rámci celoroční sportovní přípravy jsou každoročně zajištěna 2 kondiční soustředění, která jsou zaměřena na sportovní činnost v přírodě a na čerstvém vzduchu. V zimním období na horách - zpravidla v Krkonoších na Horních Mísečkách – pobyt v přírodě + dovednosti a běh na lyžích. V letním období - zpravidla v srpnu – pobyt v přírodě– běh, jízda na kole, cvičení s vlastním tělem, hry v přírodě + míčové hry.

Oddíl plavání PSK Olymp Praha pořádá tradiční mezinárodní plavecké závody mládeže (11 až 14 let) - Velikonoční závody. Jedná se o více jak 50 let nepřerušenou tradici již od roku 1968. V roce 2023 se bude konat již 53. ročník.

Pravidelné tréninky oddílu plavání PSK OLYMP Praha, z.s. v posledních letech většinou probíhaly v bazénu Policejní akademie ČR v Praze 12 na Lhotce. Dále pak v dalších plaveckých bazénech v Praze 4 - v 50 m bazénu v Podolí a 25 m bazénu Na Zeleném pruhu.

Plavecký oddíl přijímá do základní přípravky děti od šesti let s perspektivou pokračování v závodních družstvech. O vedení plavců, jak po plavecké, tak i po psychické stránce, se stará tým vyškolených kvalitních a zkušených trenérů (bývalých závodních plavců).

Jednoznačný přínos činnosti oddílu plavání PSK OLYMP Praha, z.s. je, že nabízíme dětem a rodičům (v době silné konkurence "lákadel" v podobě elektronických médií a různých návykových látek) celoroční činnost a smysluplné využití volného času, včetně rozvoje fyzických i morálně volních vlastností dětí.

předseda oddílu: Mgr. David Holý
mobil: +420 733 676 890
e-mail: davidholy@post.cz
www.olympplavani.cz

fotka plavání 2
fotka plavání 3
fotka plavání 1
fotka plavání 4

Děkujeme za podporu